راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم ها

0

نقش بسیار مهمی که شیک پوشی و در کل نوع پوشش انسان در زندگی اجتماعی او دارد، از هیچ کس پوشیده نیست. در طول تاریخ مردمان بیشماری از این نقش به شیوه‌های مختلف صحبت کرده‌اند، از تولستوی در روسیه تا مردم کوچه و خیابان در ایران عزیزمان. اما تمامی فرهنگ‌ها به اتفاق به تاثیری که خوش پوشی بر زندگی افراد دارد اشاره نموده‌اند.

تولستوی می‌گوید: زمانی که وارد جمعی می‌شوید این لباس شماست که معرفتان خواهد بود و … و در ایران خودمان نیز به شکلی دیگر و در قالب جمله معروف که می‌گوید: عقل مردم در چشمهایشان است، به اهمیت ظاهری اشاره شده است.

در این مطلب از سری مطالب مجله صفحه برتر در خدمت شما هستیم تا با ارائه کامل اطلاعاتی در قالب راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم‌ها، به نکاتی در رابطه با افزایش میزان شیک پوشی بانوان بپردازیم. لطفا با ما تا انتهای راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم ها همراه باشید و از رازهایی که می‌تواند شما را به جمع بانوان شیک پوش ملحق کند، آشنا شوید.

چرا باید شیک پوش باشیم؟

چرا باید شیک پوش باشیم؟

چرا باید شیک پوش باشیم؟ در کل شیک پوشی چه مزایایی می‌تواند برای ما داشته باشد؟ در پاسخ به این پرسش‌ها، موارد بسیار زیادی قابل ارائه و ذکر است. در وحله اول شیک پوشی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس ما می‌شود، و اعتماد بنفس همان شاه کلیدی است که می‌تواند گره از تمامی مشکلات زندگی انسان باز کند.

با احساس رضایتی که از طریق شیک پوشی کسب می‌شود، فرد از خود و از کلیه عملکردهایش رضایت بسیار بیشتری پیدا خواهد کرد و با قدرت در تمامی امور روزمره و اجتماعی ظاهر می‌شود و شانس موفقیت در چنین شرایطی بسیار بالاتر خواهد بود.

چگونه شیک پوش شویم؟

چگونه شیک پوش شویم؟

برخلاف باور درصد بزرگی از مردم، شیک پوش بودن هرگز به معنای استفاده مدام از لباس‌های برند و گران قیمت نیست. بسیاری از خانم‌های شیک پوش در صورت استفاده از البسه برند و گرانقیمت اقدام به پوشاندن و پنهان کردن برند لباس خود می‌نمایند. در حقیقت مجموعه‌ای از قوائد و قوانین در رابطه با شیک پوشی وجود دارد که با رعایت آنها به تک تک موارد ذکر شده در راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم ها عمل کرده، و می‌توانید یکی از بانوان شیک پوش جامعه باشید.

در ادامه با ما همراه باشید تا به کمک راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم‌‌ها، با رازهایی آشنا شوید که بدون محدودیت سنی و فیزیکی می‌تواند شما را به یکی از بانوان شیک پوش جامعه تبدیل نماید. توجه داشته باشید که تک تک نکات و قوانین فوق از تجربه‌ای چندین ساله نشات گرفته و حاصل سالها تلاش افراد حرفه‌ای در این زمینه است.

یکی از رازهای شیک پوشی برای خانم ها

شاید شما هم در بین دوستان و آشنایانتان خانمی را سراغ داشته باشید که از فرم بدنی مناسبی برخوردار نیست، اما به شکل خارق‌العاده‌ای در سطح اجتماع و در جمع‌های دوستانه و میهمانی‌ها شیک پوش به نظر می‌آید و خبری نیز از مشکلاتی که در فرم بدنی او وجود دارد، نیست!

به عنوان یکی از نکات بسیار مهم در راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم ها، باید به فرم بدن و انتخاب لباس نسبت به فرمی که بدنتان دارد توجه نمایید. به کمک شناخت دقیق فرم بدن خود، می‌توانید هنگام خرید البسه مورد نیازتان مواردی را انتخاب نمایید که با فرم بدن شما همخوانی داشته باشد و بتواند قسمت‌هایی از بدنتان را که از فرم آن راضی نیستید را به خوبی پوشش دهد.

به عنوان اولین قدم، بهتر است شما بانوان گرامی با انواع فرم بدن آشنا شوید.

انواع فرم‌های بدنی و لباس مناسب برای آنها

انواع فرم‌های بدنی و لباس مناسب برای آنها

در کل فرم های بدنی را می‌توان در پنج گروه مختلف تقسیم نمود. لازم به ذکر است که هر یک از این فرم‌های بدنی دارای معایب و مزایایی در انتخاب لباس و شیک پوشی هستند و در صورتی که فرم بدن خود را خوبی بشناسید، می‌توانید  با انتخاب لباس مناسب برای آن فرم ایرادات موجود در آن را پوشانده و شیک پوش به نظر برسید. در ادامه‌ی راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم ها اطلاعات کامل و مفیدی را در این رابطه بدست خواهید آورد.

انواع فرم های بدنی:

  • فرم بدن صاف در خانم‌ها و لباس‌های مناسب برای این فرم بدنی

این گروه فرم بدنی در بانوان، فاقد انحناهای مربوط به برجستگی‌های فیزیکی خانم‌ها هستند. بدنهایی که از این فرم هیکلی، برخوردارند دور سینه و دو کمر و باسن یکسانی دارند و اندامشان به صورت یک مستطیل باریک می‌ماند. این عزیزان برای تبدیل شدن به یک خانم شیک پوش باید از لباس‌هایی استفاده نمایند تا باعث ایجاد انحناهای بیشتری در فرم بدنی آنها شود. این نکته یکی از اصول مهم در راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم ‌ها محسوب می‌شود.

لباس‌هایی که بتواند بدن آنها و برجستگی‌های فیزیکی در بدنشان را پُرتر نشان دهد. از قبیل مانتوهای کمربند دار، یا لباس‌های یک سره‌ای که در قسمت میانی از برش برخوردارند و به هرگونه‌ای قسمت بالاتنه را از پایین تنه متمایز نشان می‌دهند برای این عزیزان بسیار عالی است.

همینطور می‌توانند در هنگام ست کردن استایل خود، از رنگ‌های متضاد در بالاتنه استفاده کنند. ایجاد تمایز بیشتر بین بالاتنه و پایین تنه در این فرم بدنی یکی از اصول مهم در شیک پوشی خانم ها است. و در کل هر نوع لباسی که دارای انحنای بیشتر باشد برای این بانوان مزایای بسیار زیادی را در ارتقای سطح شیک پوشی دارا است.

  • فرم بدنی سیب و لباس‌های مناسب برای خانم‌های دارای فرم بدن سیب مانند

در بانوانی که اضافه وزن باعث افزایش سایز قسمت میانی بدنشان، از قسمت‌های بالاتنه و پایین‌تنه شده است در حقیقت دارنده فرم بدنی سیب مانند هستند. یکی از راه‌کارهای بسیار تاثیرگذار در افزایش میزان شیک پوشی این دوستان گرامی که در راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم ها به آن توصیه می‌کنیم، استفاده از لباسهایی است که دارای یقه‌هایی با شکل یو هستند.

در همین رابطه حتی می‌توانید از لباسهای دارای یقه‌ی انگلیسی نیز استفاده نمایید. نگران باز بودن یقه خود نیز نباشید، زیرا با استفاده از یک شال و یا یک روسری می‌توانید قسمتی از یقه را که باز است به راحتی بپوشانید. و لازم به ذکر است که هرگز اقدام به پوشیدن لباسهایی با یقه‌های تنگ نکنید و همیشه سعی نمایید از لباس‌هایی استفاده نمایید که از ایجاد شکل خمره‌ای در بدنتان جلوگیری نماید. و به عنوان توصیه‌ی آخر، اگر مایلید که توجهی به شکمتان نشود، بهتر است از مانتوهایی از جزئیات بالا و نقش و نگار و حتی گلدوزی در قسمت‌های پایینی برخوردارند استفاده نمایید.

بدن ساعت شنی در بانوان و لباس‌های مناسب برای این فرم بدنی
  • فرم بدن ساعت شنی در بانوان و لباس‌های مناسب برای این فرم بدنی

یکی از زیباترین و خوش استایل‌ترین فرم‌های بدنی در بین خانم‌ها که به باور بسیاری از کاربران مجله اینترنتی صفحه برتر، حتی بدون نیاز به استفاده از راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم ها نیز می‌توانند همیشه خوش پوش باشند ، فرم بدن ساعت شنی است.

این بانوان بسیار بسیار خوش شانس، از دور کمر خیلی کمتری نسبت به دور سینه و باسن خود برخوردارند. به همین دلیل آنها قادرند تا از هر نوع لباس و با هر طرحی استفاده کرده و بازهم شیک پوش به نظر آیند. در همین زمینه، برای افزایش و ارتقای شیک پوشی در این فرم بدنی، خانم های دارای بدن ساعت شنی بهتر است تا از انواع لباس‌هایی استفاده نمایند که حداقل تزئینات را داشته باشد و در قسمت کمر نیز دارای نوعی جدا کننده بالا تنه و باریک نشان دادن دور کمر نسب به دور باسن باشد، مانند کمربندهای بسیار پهن.

  • فرم بدن گلابی شکل و لباس‌های مناسب برای خانم‌های دارای بدن گلابی شکل

در ادامه راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم ها، به فرم بدن گلابی شکل می‌رسیم که یکی از فرم‌های بدنی خوب و زیبا در بانوان محسوب می‌شود. به این دلیل که این عزیزان نیز می‌توانند انتخاب‌های بسیار بیشتری در انتخاب لباس نسبت به دیگر فرم‌های بدنی داشته باشند. به دلیل داشتن پایین تنه بزرگ نسبت به دور کمر و بالاتنه بهتر است از لباس‌هایی استفاده نمایند که در پایین تنه از سادگی برخوردار باشند و در قسمت بالاتنه و کمر و به بالا دارای طرح و تزئیانت و … باشد.

در این نوع فرم بدنی، استفاده از لباسهایی که هرچه عرض شانه‌ها را بیشتر نشان داده و در کل افزایش توجه به شانه‌ها را در پی داشته باشد بسیار مناسب خواهد بود. در رابطه با انتخاب شلوار نیز شلوارهای راسته و یا دم پا گشاد با کفش های پاشنه بلند برایشان بسیار مناسب است.

خانم های دارای فرم بدنی توت فرنگی و لباس‌های مناسب برای آنها
  • خانم های دارای فرم بدنی توت فرنگی و لباس‌های مناسب برای آنها

فرم بدنی توت فرهنگی یکی دیگر از انواع فرم‌های بدنی رایج در بانوان است. این عزیزان که از چنین فرم بدنی برخوردار هستند، شانه‌های پهنی دارند و در کل بالاتنه آنها نسبت به پایین تنه بزرگتر است. یکی از سخت‌ترین فرم‌های بدنی در انتخاب لباس مناسب، فرم بدنی توت فرنگی است.

خانم های دارای فرم بدنی توت فرنگی بهتر است از مانتوهایی که به هفت و هشتی معروف است استفاده نماید و حفظ سادگی در انتخاب لباس برای بالا تنه یکی از مهمترین عوامل در شیک پوشی این عزیزان محسوب می‌شود.

راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم‌ ها و دیگر رازهای مهم

  • نکات مهم خرید مانتو

خانم های ایرانی در بیشتر موارد از مانتو برای تردد در سطح شهر استفاده می‌نمایند و می‌توان گفت که یکی از مهمترین پوشش‌های بانوان ایرانی مانتو است که درصد بسیاری از جامعه و با هر سن و سالی از آن استفاده می‌کنند. پس توجه داشته باشید که یکی از مهمترین نکات در رابطه با شیک پوشی مربوط به انتخاب صحیح مانتو و به طور کلی بالا پوش‌هایی مانند پالتو و کت یا کاپشن است.

راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم ها به شما توصیه می‌نماید تا در هنگام مانتو و دیگر بالاپوش‌ها توجه نمایید که سرشانه‌هایی فیت و هم سایز با سرشانه‌های شما داشته باشند. نه بزرگ و گشاد و نه کوچک تر و تنگ، بلکه دقیقا هم سایز و اندازه سر شانه‌های خودتان. در این انتخاب مانتو اگر به این مورد بسیار جدی توجه خاص داشته باشید، همیشه ظاهری جذاب برای خود رقم خواهید زد.

  • راز مهم در انتخاب لباس‌های باز

در انتخاب لباس‌های باز، تصمیم کاملا با شخص شماست و این شمایید که تصمیم می‌گیرید از چه نوع لباس‌هایی استفاده کنید. در اینکه دامن کوتاه بپوشید و کدام بخش‌های بدنتان مشخص باشد، تصمیمی است که خود شما می‌گیرید. اما در راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم‌ ها، صفحه برتر به شما عزیزان توصیه می‌کنید اصلی بسیار مهم را در این رابطه رعایت نمایید.

سعی کنید کمی زیرکانه از لباس‌‌های باز استفاده نمایید. هنگامی که شما در یک میهمانی و یا جمعی دوستانه با لباسی باز حاضر می‌شوید تمامی توجهات به شما معطوف خواهد شد. اینجاست که برای جلب توجه بیشتر، کنجکاوی اطرافیان را باید به بازی بگیرید. اجازه ندهید تمام پرسشهایشان را در مورد شما دریافت کنند. در صورتی که از یقه باز استفاده کردید، دیگر نیازی نیست تا از دامن بسیار کوتاه و یا شلوارهایی که زاپ‌های بسیار زیادی دارند استفاده نمایید.

کلام آخر

مثل همیشه، سپاسگزاریم که تا پایان این مطلب نیز همراهمان بودید. در این مطلب تحت عنوان راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم ها، سعی کردیم تا اطلاعاتی در رابطه با نگاه مردم در طول تاریخ به شیک پوشی و دعوت به استفاده از ظاهر و لباس شیک در فرهنگ‌های مختلف، به شما عزیزان ارائه دهیم. سپس به سراغ اهمیت شیک پوشی رفته و از مزیت بزرگ شیک پوشی که افزایش اعتماد بنفس بود برایتان صحبت کردیم.

در ادامه با اهمیت انتخاب لباس با توجه به فرم بدنی پرداختیم و با انواع فرم‌های بدنی نیز آشنا شدیم و برای هر یک از فرم‌های بدنی، لباس مناسب را نیز معرفی کردیم. در قسمت‌های پایانی نیز با نکاتی در رابطه با خرید مانتو و بالاپوش‌ها و همینطور رازهایی در رابطه با استفاده هوشمندانه از لباس باز، در خدمتتان بودیم. امیدواریم این مطلب نیز بتواند به شما عزیزان کمک کرده و به عنوان راهنمای کامل شیک پوشی برای خانم‌ها به واقع بتواند کمکی در ارتقاء سطح زیبایی ظاهری شما باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.