بازی با کودکان 2 تا 3 سال + ویدیو آموزشی

0

فواید بازی با کودکان: 

  1. بازی برای کودکان در حکم آب حیات است و به‏ ‎خوبی می‌تواند بستر مناسبی برای رشد تخیلات به ‌وجود بیاورد. همچنین نقش مؤثری در تقویت نطق و کلام کودک و به طور کلی ابرازات او دارد.
  2. كودك از طریق بازی با انواع اسباب بازی ها، موفق به شناخت شكل ها، رنگ ها، اندازه ها، جنس اشیاء و اهمیت آنها می شود و از بازیها و ورزش ها، مهارت به دست می آورد و به او شادی و لذت می بخشد.
  3. كودك به وسیله بازی دنیا را می شناسد، می فهمد و كنترل می كند و می تواند میان واقعیت و تخیل فرق بگذارد، میزان توانایی های خود را با دیگران مقایسه می كند و یك مفهوم روشن تر و واقع گریانه تر از خود به دست می آورد و می تواند مسئولیت كامل اعمال خود را برعهده بگیرد.
  4. با كمك بازی، خوب و بد را درك می كند و می فهمد كه اگر بخواهد در بازی یك فرد قابل قبول باشد باید درستكار و با حقیقت، مسلط به خود و عادل باشد. همچنین درمی یابد دوستانش در بازی به نسبت والدین كمتر شكیبا هستند و یاد می گیرد كه اصول اخلاقی را هنگام بازی نسبت به محیط خانه و در سالهای بعد در مدرسه به طور كامل تر رعایت كند.

بنابراین بازی با کودکان مناسب ترین روش تربیتی است و مناسب ترین روش برای رشد خلاقیت کودک، از این جهت که کودک در بازیها از طریق حواس اطلاعات زیادی را دریافت و ثبت کرده و در موقعیت های گوناگون به مقایسه، تشخیص و ابداع میپردازد. پس وظیفه والدین و مربیان است كه بازیهای مناسب برای كودكان ترتیب دهند. 

میتوانید در اینجا با انواع بازی های آموزشی مناسب در منزل آشنا شوید.

اهمیت این موضوع آنقدر زیاد است که والدین باید بیش از پیش آن را مورد توجه قرار داده و سعی در جایگزینی انواع بازی برای کودکان بجای موبایل و رایانه و تلویزیون و از این دست ….داشته باشتد.

به طور کلی بازیهای جنبشی حرکتی، مثل بالابلندی، قایم باشک، و انواع بازیهای نقش دار و مهارتی تاثیر بسیار زیادی در ایجاد نشاط و توانمندی کودکان داشته و موجب ارتقاء مهارتهای آنها خواهد شد.

مقاله کامل در خصوص نقش بازی در تقویت خلاقیت کودکان را میتوانید در اینجا بخوانید.

در ادامه به معرفی چند بازی آموزشی برای کودکان 2 تا 3سال خواهیم پرداخت:

معرفی 4 بازی برای کودکان 2 تا 3 سال

 

1. انداختن چوب بستنی های رنگ شده داخل شیشه مربا 

فواید این بازی با کودکان:

تقویت ماهیچه های دست

تقویت هماهنگی بین دست ها و چشم کودک

افزایش تمرکز

2.بیرون کشیدن رشته های ماکارانی از آبکش

فواید این بازی با کودکان:

تقویت ماهیچه های دست

تقویت هماهنگی بین دست ها و چشم

افزایش تمرکز

تقویت دقت کودک در رنگ ها

3.بیرون کشیدن کامواهای رنگی از داخل جعبه 

فواید این بازی با کودکان:

تقویت ماهیچه های دست

تقویت هماهنگی بین دست ها و چشم

افزایش تمرکز

تقویت دقت کودک در رنگ ها

4. چسباندن بادکنک ها به دیوار
افواید این بازی با کودکان: 
تقویت ماهیچه های دست
بازی با کودکان 2 تا 3 سال
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.