13 ترکیب رنگ استایل جذاب که هیچگاه از مد نمی افتد.

0

با بررسی علم رنگ شناسی درمی‌یابیم که برخی از ترکیب رنگ‌های دور از انتظار از سال‌های بسیار دور، در صنعت مد و فشن مورد استفاده قرار می‌گرفته است. با این حال ترکیب رنگ استایل یا ترکیب رنگ‌های جذاب و همواره جدید کدام‌اند؟

ترکیب رنگ استایل

رنگ‌ها، با دارا بودن طیف رنگی منحصر به فرد خود گاهی افراد را در دنیای بی‌انتهایشان غرق می‌کنند. حال تصور کنید چگونه بدون شناخت هر رنگ و نوع رفتاری هر یک می‌توان در این دنیای بی‌کران آن‌ها را در کنار یکدیگر در یک استایل جذاب قرار داد.

با جست و جویی ساده و توجه به علم رنگ شناسی می‌توان به راحتی هر رنگ و به نوع استفاده هر یک پی برد. امروزه رنگ‌های بسیار زیادی مورد استقبال قرار می‌گیرد، زیرا دنیای فشن جسارت بیشتری را در انتخاب رنگ‌ها می‌طلبد. با مجله صفحه برتر همراه باشید تا جذابترین رنگ استایل را به شما معرفی نماییم.

انواع تناژهای رنگی

اولین گام برای داشتن رنگ‌های جذاب در کنار یکدیگر و ساخت استایل فوق العاده، شناخت تناژ رنگ‌ها می‌باشد. به طور کلی رنگ‌ها به دو خانواده اصلی رنگ‌های سرد(Cold colors) و رنگ‌های گرم(warm colors) طبقه بندی می‌شود.

رنگ‌های سرد

رنگ‌های سرد و یا به عبارت دیگر Cold colors نسبت به رنگ‌هایی با تناژ گرم احساس سرما و آرامش را به فرد منتقل می‌کنند، رنگ‌هایی همانند سبز، آبی و ارغوانی نمونه‌هایی از رنگ‌هایی با تناژ سرد می‌باشند.

ترکیب رنگ استایل
تناژ های رنگ‌های سرد

رنگ‌های گرم

رنگ‌های گرم و یا به عبارت دیگر warm colors احساساتی همچون گرما و یا هیجان را به فرد منتقل می‌کند. رنگ‌هایی که در دسته رنگ‌های گرم وجود دارد می‌توان به قرمز، زرد و نارنجی اشاره کرد. از رنگ‌های گرم بیشتر در فصول سرد همانند پاییز بیشتر استفاده می‌شود و ترکیب رنگ استایل مناسب زمستان و پاییز است.

ترکیب رنگ استایل
تناژ های رنگ‌های گرم

13 ترکیب رنگ استایل جذاب کدامند؟

زمانی که شما از بین رنگ‌های مختلف رنگ صحیح و هم تناژ را برای ترکیب رنگی استایل خود انتخاب می‌کنید خیالتان از استایل و رنگ استایلی که انتخاب کرده‌اید راحت می‌باشد. در هنگام استفاده از این رنگ‌های ریسک بسیار کمی وجود دارد و به طور مداوم استایلی که با توجه به آن رنگ‌ها استفاده می‌کنید به روز و شیک خواهد بود.

ترکیب رنگ سبز و بنفش

ترکیب‌های رنگی که الهام گرفته از دل طبیعت باشند هیچگاه از مد نمی‌افتند و سبب جذاب‌تر شدن استایل شما خواهند شد. طراحان و همچنین موسسه پنتون(pantone) ترکیب دو تناژ رنگی سبز و بنفش را یاد آور زیبایی دشت‌های اسطخودوس ور پرووانس فرانسه می‌دانند.

با توجه به اینکه رنگ سبز و بنفش از دو تناژ رنگی یکسان هستند پس استفاده از چرخه رنگی که به سردی و گرمی نیز تمایل داشته باشند سبب خاص شدن هر چه بیشتر استایل شما خواهد شد.

ترکیب رنگ استایل
ترکیب رنگ سبز و بنفش

ترکیب رنگ سبز و قهوه‌ای

ترکیب رنگ سبز به همراه قهوه‌ای، نمونه‌ای از ترکیب رنگیست که از زمان گذشته تا کنون ناظر آن و درخشش این دو رنگ در کنار یکدیگر بوده‌ایم، ترکیب این دو رنگ در کنار مقدار بسیار کمی کرم و قرمز یادآور دوران کلاسیک می‌باشد.

با توجه به این که هر دو رنگ از خانواده‌ی رنگ‌های گرم می‌باشند، با کنار هم قرار گیری این نوع رنگ‌ها باید به شدت تیرگی آن‌ها نیز توجه داشته باشید، در صورتی که به این نکته توجه نداشته باشید استایلی با تناژ رنگ‌های بی‌نشاط و خفه خواهید داشت.

ترکیب رنگ استایل
ترکیب رنگ سبز و قهوه‌ای

ترکیب رنگ قرمز و آبی

ست کردن رنگ قرمز و آبی(رنگ‌های اصلی) در کنار یکدیگر بسیار چشمگیر می‌باشد و حس جسارت را القا می‌کند. در صورتی که شخصیت شما جسور می‌باشد از ترکیب قرمز و آبی غافل نشوید و این دو رنگ لباسی را رد کمد خود داشته باشید، زیرا این دو ترکیب رنگ همواره بسیار زیبا بوده و از مد طبعییت می‌کند.

البته در نظر داشته باشید شما با کم و زیاد کردن رنگ آبی در استایل خود می‌توانید میزان جسارت این ترکیب رنگی را کاهش دهید.

راحت‌ترین حالت ممکن از این ترکیب، پوشیدن یک شلوار جین مام استایل به همراه کمربندی مشکی و شومیز به رنگ قرمز می‌باشد. در کنار ترکیب رنگ قرز و آبی شما می‌توانید از مقداری رنگ سفید نیز استفاده کنید، استفاده از رن سفید سبب چشم نوازی هر چه بیشتر استایل شما خواهد شد.

ترکیب رنگ استایل
ترکیب رنگ قرمز و آبی

ترکیب رنگ طوسی و صورتی پاستیلی

یکی از رنگ‌هایی که در سال 2021(1400) به عنوان رنگ سال انتخاب گردید، رنگی طوسی بوده است. ترکیب رنگ طوسی در کنار رنگ صورتی ترکیبی بی‌نظیر و شکیلی را برای شما می‌سازد. با انتخاب این دو رنگ در استایلتان، ظاهری پر از آرامش و آرام برای خود می‌سازید.

این دو رنگ در طیف رنگی خنثی قرار گرفته‌اند و بیشترین استفاده را در فصول سرد دارند. در صورتی که فردی ریسک پذیر نیستید استفاده از ترکیب رنگ طوسی و صورتی در استایل گزینه مناسبی می‌باشد.

ترکیب رنگ استایل
ترکیب رنگ طوسی و صورتی پاستیلی

ترکیب رنگ مشکی و سفید

نکته بحث برانگیز و قابل توجه در ترکیب رنگ مشکی و سفید در استایل، میزان وسعت رنگ در این نوع استایل می‌باشد. در صورتی که رنگ سفید در این نوع استایل غالب باشد و یا به عبارتی بیشتر به چشم بخورد، بیشتر نظرها را به خود جلب می‌کند.

در صورتی که این نکته برعکس باشد و رنگ مشکی در استایل غالب باشد، استایل شما خاموش‌تر خواهد بود؛ اما این در حالی است که استایل شما همچنان جذاب و کلاسیک خواهد بود. همانطور که میدانید رنگ سفید و مشکی هر دو از رنگ‌های خنثی هستند که بی‌شک استفاده از این دو رنگ در استایل هیچ گاه از مد نمی‌افتد.

ترکیب رنگ استایل
ترکیب رنگ مشکی و سفید

ترکیب رنگ لاجوردی و فیروزه‌ای

ترکیب رنگ لاجوردی و فیروزه‌ای یکی از بهترین و جذاب‌ترین طیف‌های رنگی برای لباس و همچنین تمام موقعیت‌ها می‌باشد، جذابیتی که می‌تواند استایل شما را شکیل‌تر و بهتر جلوه دهد.

لاجوردی و فیروزه‌ای هر دو از طیف‌های آبی هستند که برای ترکیب کردن و همچنین ساختن تمامی استایل‌ها معجزه می‌کند. هر دو رنگ از رنگ‌های شاد و پر انرژی هستند که همواره در دنیای مد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ترکیب رنگ استایل
ترکیب رنگ لاجوردی و فیروزه‌ای

ترکیب رنگ آبی دریایی با بژ

یک ترکیب رنگی استایل دوست داشتنی و کلاسیک ترکیب رنگ آبی دریایی به همراه بژ می‌باشد که هم در فصول گرم و هم در فصول سرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. آبی دریایی گرم برای تعادل نگه داشتن سردی رنگ بژ می‌باشد. این ترکیب رنگ می‌تواند برای قرارهای مختلف اعم از قرارهای رسمی و غیر رسمی پیشنهاد می‌شود.

ترکیب رنگ استایل
ترکیب رنگ آبی دریایی با بژ

ترکیب رنگ قرمز و بنفش

یکی از معجزه‌ها در دنیای مد، ترکیب رنگ قرمز به همراه رنگ بنفش می‌باشد. ترکیب رنگی استایل بسیار جذاب که سالیان بسیار طولانی از این دو ترکیب استفاده می‌شود. این ترکیب از رنگ سلطنتی به همراه رنگ پر جنبش و جوش تشکیل شده است که برای افرادی با ریسک پذیری بالا گزینه مناسبی می‌باشد. استفاده از این ترکیب رنگ سبب شیک شدن و همچنین جذابیت در استایل شما خواهد شد.

ترکیب رنگ استایل
ترکیب رنگ قرمز و بنفش

ترکیب رنگ آبی و زرد

از دیگر ترکیب‌های رنگ اصلی در چرخه‌ی رنگی می‌توان به ترکیب رنگ آبی و زرد اشاره کرد. ترکیب رنگ آبی به همراه زرد انرژی و شادابی را منتقل می‌کند. شما می‌توانید برای رسمی‌تر نشان دادن این ترکیب رنگی با افزودن مقداری رنگ تیره استایل رسمی را برای خود ایجاد کنید. رنگ‌هایی همانند سفید و یا طوسی به عنوان رنگ سوم در کنار این ست سبب جذابین بیشتر استایل خواهد شد.

ترکیب رنگ استایل
ترکیب رنگ آبی و زرد

ترکیب رنگ نارنجی و صورتی

این دو رنگ هر دو از طیف رنگی گرم می‌باشند و استفاده از هر دو رنگ در استایل حس روزهای آفتابی و باغچه‌هایی پر از گل و گیاه را به فرد منتقل می‌کند. پیشنهاد می‌شود از این دو رنگ در فصل‌هایی همانند بهار و تابستان استفاده نمایید. استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر جلوه‌ای بسیار خیره کننده و جذاب را به همراه دارد و می‌تواند توجه افراد را به استایل شما جلب نماید.

ترکیب رنگ استایل
ترکیب رنگ نارنجی و صورتی

ترکیب رنگ مشکی و آبی دریایی

در صورتی که به دنبال یک ترکیب رنگ استایل کلاسیک و جذاب برای محیط دوستانه و رسمی هستید، پیشنهاد می‌شود ترکیب رنگ مشکی و آبی دریایی را در بین پیشنهادهای خود قرار هید به جای استفاده از یک استایل تک رنگ می‌توانید از تناژهای رنگی نزدیک به یکدیگر استفاده نمایید، زیرا استفاده از این نوع رنگ‌ها در استایل هیچ گاه از مد نمی‌افتند و همچنین جذابیت بسیار بالایی دارند.

مطلب پیشنهادی: بررسی نکات مربوط به استایل مشکی + معرفی 9 رنگ هماهنگ

ترکیب رنگ استایل
ترکیب رنگ مشکی و آبی دریایی

ترکیب رنگ آجری و اخرایی

هر ساله شاهد ترکیب دو رنگ منحصر به فرد آجری و اخرایی در کالکشن‌های پاییزی هستیم. این ترکیب رنگی با الهام گرفتن از دل طبیعت و همچنین تداعی گر رنگ‌های درختان در فصل پاییز می‌باشد. افزودن رنگ‌های گرم همانند قرمز آتشین حرارت و همچنین جذابیت این نوع ترکیب را دو چندان می‌کند.

ترکیب رنگ استایل
ترکیب رنگ آجری و اخرایی

ترکیب رنگ قرمز و صورتی

از رنگ‌های منحصر به فرد که از علایق هر خانوم خوش پوش می‌باشد، قرمز و صورتی است. رنگ‌های بسیار جذابی که کنار هم قرار گیری آن‌ها سبب جذابیت و زیبایی هر چه تمام‌تر استایل خواهد شد. رنگ قرمز، رنگی با تناژ تند می‌باشد که قرار گیری آن در کنار صورتی می‌تواند آن را به سمت ملایم‌تری سوق دهد.

ترکیب دو رنگ قرمز و صورتی در کنار یکدیگر از سالیان بسیار دور در دنیای مد و فشن مورد استفاده قرار گرفته است و همچنان طراوت و زیبایی خود را همچون روزهای اولیه حفظ نموده است.

ترکیب رنگ استایل
ترکیب رنگ قرمز و صورتی

کلام آخر

زمانی که آماده هستید برای استایل خود ریسک کرده و انگشت خود را به برخی از رنگ‌های سرد و گرم آغشته نمایید و از آن‌ها به عنوان ترکیب رنگ استایل خود استفاده نمایید، شما به فردی با ریسک پذیری بالا در انتخاب رنگ استایل جذاب و جدید خود تبدیل شده‌اید و آماده اکتشاف در دنیای بی‌انتهای رنگ می‌باشید.

امیدواریم که مقاله ترکیب رنگ استایل برای شما مفید باشد، شما می‌توانید از طریق نظرات با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

1. بهترین ترکیب رنگ‌ها برای استفاده در فصول پاییزی کدامند؟

رنگ‌هایی همانند آجری و اخرایی، طوسی و صورتی رنگ‌هایی بسیار مناسب جهت استفاده در استایل در فصول سرد به ویژه پاییزی می‌باشد.

2. رنگ‌های کلاسیک مناسب برای استفاده در استایل چیست؟

رنگ‌هایی همانند سیاه، آبی آسمانی، مشکی، سفید، سبز و خاکستری نمونه‌ای از رنگ‌های کلاسیک جذاب می‌باشند.

3. رنگ آبی دریایی با چه رنگی به راحتی ست و استایل می‌شود؟

شما می‌توانید رنگ آبی دریایی را به همراه رنگ‌هایی همانند مشکی و بژ ست نمایید و از استایل خود لذت ببرید.

4.تناژ رنگی گرم شامل چه رنگ‌هایی می‌باشند؟

رنگ‌هایی که در دسته رنگ‌های گرم وجود دارد می‌توان به قرمز، قوه‌ای، اخرایی، کرم، زرد و نارنجی اشاره کرد. از رنگ‌های گرم بیشتر در فصول سرد همانند پاییز بیشتر استفاده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.