9 راز ماندگاری آرایش بر روی پوست صورت

0

یکی از دغدغه‌های تمامی خانوم‌ها، ماندگاری آرایش بر روی پوست می‌باشد. در تمامی فصول مخصوصا در فصل تابستان ماندگاری آرایش بر روی پوست کاهش پیدا کرده و در مدت زمان بسیار کم محو می‌شود. بهره گیری از زیر ساز آرایشی بسیار قوی در بالا بردن ماندگاری آرایش صورت نقش اساسی دارد. با مجله صفحه برتر همراه باشید تا راه‌های موثر جهت بالا بردن ماندگاری آرایش را به شما معرفی کنیم.

راز ماندگاری آرایش بر روی پوست صورت

اگر به دنبال داشتن آرایشی با ماندگاری نسبتا طولانی در تمامی فصول هستید، خوب است بدانید که یکی از راه‌های بسیار ساده و تاثیر گذار برای بالا بردن مدت زمان ماندگاری آرایش، به کار گیری زیر ساخت قوی و ماندگار قبل از آرایش می‌باشد. برای اینکه آرایش به راحتی بر روی پوست صورت قرار گیرد اطلاع از نکات بسیار ساده و اصولی به شما کمک می‌کند تا مدت زمان بسیار طولانی آرایشی همانند ساعت اولیه داشته باشید.

آماده سازی پوست قبل از آرایش

عوامل بسیار زیادی همچون چربی طبیعی پوست هر فرد، سلول‌های مرده پوستی، باکتری و آلودگی موجود در منافذ پوست باعث ایجاد ظاهری نامناسب در آرایش شما خواهند شد، در صورتی که شما به ماندگاری آرایش بر روی پوست خود اهمیت می‌دهید، بهتر است بدانید که حداقل دو بار در هفته استفاده از پاکسازی اصولی پوست و لایه بردار می‌تواند در سلامت پوست و همچنین ماندگاری آرایش صورت نقش اساسی داشته باشد.

اصطلاحا برای نشاندن بهتر آرایش بر روی پوست صورت، بهتر است قبل از آرایش از تونر متناسب با نوع پوست خود استفاده نموده و از یک آبرسان سبک برای مرطوب کردن پوست صورت خود استفاده نمایید، زیرا تونر با تنظیم ph  پوست در تمیزی کامل صورت نقش دارد.

ماندگاری آرایش بر روی پوست

در صورتی که پوستی چرب دارید قبل از شروع آرایش پیشنهاد می‌شود زمانی را به لایه برداری، پاکسازی اصولی  و مرطوب کنندگی پوست خود اختصاص دهید، در غیر این صورت غدد چربی برای جبران کم آبی پوست ناچار به ترشح چربی به سطح پوست می‌باشد.

پرایمر قبل از آرایش

پرایمرها با ساز و کار ویژه خود سبب بسته شدن موقت پوست، کاور کردن فوق العاده جای جوش، پوشاندن چین و چروک، صاف و یکدست شدن سطح پوست می‌شود. همین امر باعث شده تا استفاده از پرایمر مناسب و باکیفیت در داشتن آرایش صورت ماندگار به فرد کمک بسیار زیادی نماید.

علاوبر آن شما می‌توانید از پرایمر چشم برای محو کردن چین و چروک و کبودی اطراف چشم استفاده کنید. پرایمر چشم با پخش شدن بهتر سایه پشت پلک، سایه و خط چشم ماندگاری را برای شما به ارمغان آورده. بهتر است پرایمری را که فاقد ترکیبات روغنی بوده و ترکیبات آن بر پایه آب هستند استفاده نمایید.

استفاده از کرم پودر مایع

کرم پودر مایع، به عنوان یک زیر ساخت قبل از آرایش اصلی بهترین گزینه می‌باشد. بهتر است برای انتخاب کرم پودر مایع مناسب به دنبال مدلی شفاف و بسیار سبک باشید، این کار به شما این امکان را می‌دهد تا در شرایط گرمازا با تعریق کمتر آرایشی با ماندگاری بیشتری داشته باشید. در انتخاب کرم پودر مایع به این نکته توجه داشته باشید که محصولی که در دسترس دارید بر پایه آب باشد، در غیر این صورت دوام آرایش شما را پایین خواهد آورد.

کاغذ خشک کن

یکی از بهترین لوازمی که برای افراد با پوست چرب مناسب می‌باشد، کاغذ خشک کن است. این کاغذ با قرار گیری بر روی نقاطی که به علت چربی بسیار زیاد براق شده‌اند چربی اضافه را به خوبی جذب کرده و از میزان براقیت آن ناحیه می‌کاهد و به ماندگاری آرایش روی پوست کمک می‌کند. در صورتی که این محصول را در اختیار نداشته باشید می‌توانید مقدار بسیار کمی کرم پودر به صورت خود بزنید تا چربی را به خود جذب نماید.

به یاد داشته باشید در صورت استفاده از کاغذ خشک کن آن را هرگز بر روی آرایش خود نکشید، زیرا این امر باعث برهم خوردن آرایش شما خواهد شد. بهتر است آن را بر روی نقاط چرب و براق صورت خود فشار دهید، این کار را چندین بار انجام دهید تا چربی اضافه صورتتان به خوبی گرفته شود.

ماندگاری آرایش بر روی پوست

پودرهای تثبت کننده و فیکساتور

یکی از راه‌های مطمئن و طبیعی جلوه دادن آرایش، استفاده از پودرهای تثبیت کننده و فیکساتور می‌باشد. پودرهای سبکی که با ساز و کار منحصر به فرد خود از لک شدن آرایش صورت شما در صول روز جلوگیریمی‌نماید. ترکیبات موجود در فیکساتور آرایش می‌تواند نواحی براق را محو نماید و جلوه‌ای شیک و طبیعی به آرایش شما بخشد.

برای مشاهده نتیجه بهتر پودر فیکساتور و ماندگاری آرایش روی پوست بهتر است از این محصول در آخرین مرحله آرایش خود استفاده نمایید، شما می‌توانید با یک برس مقداری از پودر فیکساتور را به آرامی در امتداد خط فک، پیشانی، بینی و گونه‌های خود استفاده کنید. در صورتی که پوستی مستعد جوش دارید یک لایه بسیار نازک از این پودر را استفاده نمایید.

لوازم آرایشی 24 ساعته

دو عاملی که در محصولات آرایشی و بهداشتی سبب پخش شدن و از بین بردن دوام آرایش بر روی پوست صورت می‌شوند، آب و چربی موجود در لوازم آرایشی می‌باشد. همین امر باعث شده تا استفاده از محصولات 24 ساعته ضد آب گزینه مناسبی برای بالا بردن دوام آرایش بر روی پوست باشد.

چشم پوشی از درخشش در آرایش

اکثر خانوم‌ها علاقه‌مند به درخشش خوب و متناسب با پوست خود هستند؛ اما تفاوت بسیار زیادی بین درخشندگی مناسب و درخشندگی افراطی است. سعی کنید در آرایش خود از استعمال محصولات آرایشی بسیار براق نظیر کرم پودر خودداری نمایید، زیرا رطوبت پوست در طول زمان این درخشندگی را به براق بودن بیش از حد تبدیل خواهد کرد.

بهره گیری از آرایش سبک

اگر زمانی که آرایش می‌کنید، بر روی پوستتان زیر لوازم آرایشی پروک و لکه نمایان می‌شود، بهتر است از مواد آرایشی به میزان کمتری استفاده نمایید. شما می‌توانید از یک مرطوب کننده رنگی و کانسیلر مناسب در جایی که نیاز می‌باشد استفاده کرده و بر روی پوشاندن محل لک و تغییر رنگ تمرکز نمایید. به یاد داشته باشید آرایش در محیط گرم روان شده پس بهتر است کم‌تر از مواد آرایشی استفاده نمایید.

آرایش برنزه

یکی از راهکارهای موثر در محیط‌های گرم برای بالا بردن ماندگاری آرایش بر روی پوست،بهره گیری از آرایش برنزه می‌باشدو این سبک آرایش چشمان شما را درخسان‌تر و دندان‌های شما را سفیدتر نشان می‌دهد. برای حفظ طراوت و طبیعی بودن نتیجه آرایش خود توصیه می‌شود برنزه کننده را فقط بر روی برجستگی صورت اعم از چانه، بینی، استخوان گونه و پیشانی استفاده نمایید، استفاده از کرم پودرهایی با خاصیت برنزه کننده ساده‌ترین راه می‌باشد تا در دمای بالا به ویژه در فصل تابستان آرایشی با ماندگاری بیشتر داشته باشید.

ماندگاری آرایش بر چشم و لب

داشتن آرایش چشم و لب زیبا می‌تواند زیبایی آرایش شما را چندین برابر کند، برای داشتن یک آرایش تثبیت شده و زیبا یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین توصیه‌ها، استفاده از محصولات آرایشی ضد آب مرتبط با چشم می‌باشد. به کارگیری برخی از نکات ساده برای آرایش چشم و لب به شما در داشتن مانگداری آرایشش بر روی پوست کمک شایانی خواهد کرد.

پرایمر مخصوص چشم

به جای استفاده از کرم دور چشم قبل از استفاده از سایه، استفاده از پرایمر صاف کننده چشم گزینه‌ای مناسب می‌باشد. انجام این کار می‌تواند چین و چروک‌های ناشی از آرایش چشم را در طول روز به حداقل برساند، علاوبر آن پرایمر چشم با دارا بودن ترکیبات ویژه‌ای باعث به هم چسبیدن خط چشم و سایه چشم خواهد شد و در نهایت این دو به راحتی تثبیت می‌شوند.

ماندگاری آرایش بر روی پوست

استفاده از سایه چشم کرمی

در فصل گرم استفاده محدود از سایه چشم، بهتر بوده و در نهایت تاثیر بهتری بر روی کلیات آرایش می‌گذارد. در صورتی که می‌خواهید سایه چشم بزنید، از سایه کرمی استفاده نمایید و یک لایه بسیار نازک از آن را پشت پلک خود بزنید، این در حالی است که سایه‌های کرمی به طور کلی ماندگاری بسیار بهتری در برابر گرما و رطوبت دارند.

پیشنهاد مطالعه: مقاله نکات طلایی روتین مراقبت از پوست که از آن بی خبرید

اولین گام استفاده از خط لب

اولین گام در داشتن آرایش لب ماندگار و زیبا، استفاده از خط لب قبل از رژ لب می‌باشد. خط لب به فرد کمک می‌کند تا رژ لب در یک چهارچوب و با نظم بهتری بر روی لب قرار گیرد. همچنین پیشنهاد می‌شود قبل از استفاده از خط لب از یک بالم لب باکیفیت استفاده نمایید، زیرا این کار این سبب چسبندگی بهتر خط لب و رژ لب به یکدیگر خواهد شد.

رژ لب با رنگ ملایم

رژلب‌هایی با رنگ ملایم یا به اصطلاح Nude با تغییر بسیار کم رنگ طبیعی لب، سبب طبیعی جلوه دادن آرایش خواهد شد. علاوبرآن پیشنهاد می‌شود از رژ لب و یا خط لب بدون رنگ استفاده کنید، زیرا بدون تغییر رنگ لب سبب صاف جلوه دادن آرایش لب می‌شود. در نظر داشته باشید که رژ لب انتخابی و خط لبتان با یکدیگر مطابقت داشته باشند.

نکات تکمیلی برای ماندگاری آرایش بر روی پوست

  • استفاده از هایلایتر یا روشن کننده به میزان کافی جهت جلوه بخشیدن به آرایش شما به عنوان یکی از راه‌های بالا بردن ماندگاری آرایش بر روی پوست در فصول گرم توصیه می‌شود. از هایلایتر بر روی قسمت‌های برجسته صورت استفاده نموده، استفاده بیش از اندازه از هایلایتر سبب ایجاد چین و چروک آرایش خواهد شد.
  • انتخاب رژ گونه به صورت کرم و یا ژل بهترین انتخاب برای استفاده در فصول گرم و رطوبت خواهد بود.
  • در نهایت پس از اتمام آرایش خود از اسپری تنظیم کننده استفاده نمایید. انجام این عمل به شما کمک می‌کند تا به خوبی آرایش شما در عوامل گوناگون حفظ گردد. برای این کار از اسپری متناسب با رنگ و نوع پوست خود استفاده نمایید، در این حالت اسپری را در فاصله 30 سانتی متر از صورت خود اسپری کنید.

ماندگاری آرایش بر روی پوست

در آخر

ماندگاری آرایش بر روی پوست علاوبر اطلاع از برخی نکات و به کار گیری آن در آرایش به کیفیت محصولات لوازم آرایشی نیز بستگی دارد و می‌تواند در تثبیت بهتر آرایش شما در مدت زمان طولانی نقش داشته باشد. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بهترین آرایش را در هوای مرطوب و گرم داشته باشید.

سوالات متداول

1. برای بهتر فیکس شدن آرایش چه نکته‌ای بسیار مهم است؟

شما می‌توانید برای تثبیت بهتر آرایش خود از پودر فیکساتور در انتهای آرایش خود استفاده کنید.

2. بهترین رنگ رژ لب برای آرایش کدام رنگ است؟

پیشنهاد می‌شود برای داشتن آرایشی طبیعی و زیبا از رژ لب‌هایی با رنگ ملایم استفاده نمایید.

3. کدام نوع از رژ گونه برای استفاده در محیط گرم و مرطوب بهتر است؟

رژ گونه‌های مایع و کرم نسبت به رژگونه پودری از دوام بالاتری برخوردار بوده و جلوه‌ای طبیعی به آرایش شما می‌بخشد و ماندگاری آرایش روی پوست شما را افزایش می دهد..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.