کتاب با من بازی کنید

0

مشخصات کتاب با من بازی کنید

نویسندهانسیه برومند، هدی کاویانی ناشرنشر قرآن و اهل بیت (ع) سال چاپچاپ دوم، 1397 گروه سنیکودکان زیر هفت سال دسته کتابآموزش والدین – بازی کودک

اشتراک گذاری


Twitter


Instagram


Telegram


Whatsapp


Facebook

5/5

درباره کتاب

بخشی از کتاب

خرید / دانلود

گاهی اوقات خوب است از چشم کودکان به دنیا نگاه کنیم. قدری خم شویم و قدمان را به قامت کوتاه و نازک کودکانه شان نزدیک کنیم و صورت مان را موازی قرص ماه شان بچرخانیم تا بتوانند ما را درست ببینند.
وقتی ما پدر یا مادر هستیم کودکان ما مهم ترین رحمت خدا بر ما هستند و خدای مهربان ما در واقع بنده های عزیزش را به ما سپرده است. پس خوب است با بنده های خدا مانند بنده های خدا باشیم.
اگر بتوانیم از دریچه چشمان کودک به دنیا بنگریم دنیا را جایی می بینیم برای دیدن، شنیدن و آموختن، برای آزمودن، آموختن و رها کردن، برای تجربه کردن و تجربه کردن تا شکل گرفتن و اگر بتوانیم به حقیقت از دریچه قلب یک کودک به دنیا بنگریم می فهمیم هدفش بندگی است و برای این هدف سراغ هر چیزی می رود تا بیاموزد، تا بداند، تا فراگیرد، تا بیاندوزد. چون می داند بنده خدا باید کامل باشد. باید هر آنچه برای رشدش لازم است بداند.

پس چون جستجوگری کوچک قدم در راه کشف می نهد تا کوله بارش را از ابزار و ادوات بندگی پر کند. پس خوب است در بستن این کوله بار به او کمک کنیم.
و کودک این توشه را با بازی کردن پر می کند و از آنجا که به هدایت خالقش قدم در مسیر می نهد، بیش از هر کسی می داند که بهترین بازی برای او بازی هایی است که در آن آموزگار و هدایت گری از سوی خدا داشته باشد. برای همین است که دور والدینش طواف می کند تا با او همراه شوند تا در گزینش نیکی ها و قرار دادن آنها در کوله بارش مانند چشمان او باشند. پس خوب است که با او هم بازی شویم و قدری قد کوتاه کنیم و صورت مان را موازی صورت شان قرار دهیم و از پشت چشمان آنها دنیا را ببینیم تا باری از طیبات برایشان فراهم کنیم. طیباتی در دیدن، طیباتی در شنیدن، طیباتی در ذائقه، طیباتی در بوییدن، طیباتی در لمس کردن، طیباتی در پوییدن، طیباتی در احساس کردن و طیباتی در زبان گشودن.

نام بازی: کاردستی با پوست تخم مرغ

گروه سنی: 3، 4، 5 و 6 سال

وسایل مورد نیاز: پوسته تخم مرغ، وردنه، چسب، مقوا، رنگ مایع

روش کار:

پوسته تخم مرغ استفاده شده را بشویید و در مقابل نور خورشید خشک کنید. سپس به کمک کودکان، در ظروف محتوی رنگهای مختلف وارد کنید و مجددا در معرض آفتاب قرار دهید تا خشک شود. سپس پوست تخم مرغ های رنگی را به نوبت، روی تخته آشپزخانه ریخته و از کودک بخواهید تا به وسیله وردنه آن ها را خرد کند. سپس آن ها را در ظروف پلاستیکی مختلف ریخته و با ریختن پوسته ها روی مقوا کولاژها و کاردستی های زیبایی تولید کند. میتوان برای اینکار به جای مقوا از ظروف سفالی بطری های خالی و … نیز استفاده کنید.

اهداف: 

  • در این فعالیت اسفاده از وردنه، تجربه جدیدی را در استفاده از دست ها به کودک میدهد.
  • لمس پوست تخم مرغ های خورد شده و صحبت کردن درباره آن، حس لامسه کودک را تقویت می کند.
  • فرآیند درست کردن یک اثر هنری، به تقویت دست و چشم کودک و هماهنگی بین آن ها کمک می کند.

خرید نسخه چاپی کتاب با من بازی کنید

خرید نسخه الکترونیکی کتاب با من بازی کنید

برای مشاهده قسمت‌های بیشتری از کتاب با من بازی کنید کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.