آموزش گام به گام گشاد کردن پالتو در خانه

0

شاید برای شما پیش آمده باشد که از یک پالتو، مانتو و یا شومیزی در پشت شیشه ویترین یک مغازه خوشتان آمده باشد؛ اما زمانی که آن را پرو می‌کنید متوجه می‌شوید که آن لباس برای شما راحت نیست و یا به اصطلاح تنگ می‌باشد.

آموزش گام به گام گشاد کردن پالتو در خانه

در برخی از شرایط به دلایل متعددی دچار افزایش وزن شوید و ممکن است لباسی که در گذشته برای شما مناسب بوده، دیگر برایتان راحت نباشد و یا به راحتی نتوانید آن را بر تن کنید. شاید با خود فکر کنید که راهی جز کاهش وزن ندارید که به شما کمک کند بتواندی همانند گذشته پالتو، شومیز و یا مانتوی محبوب خود را بپوشید؛ اما این باور اشتباه می‌باشد.

با نزدیک شدن به فصل زمستان این مسئله برای پالتوها نیز صدق می‌کند، به طوری که ممکن است پالتوی شما بسیار نو و جدید باشد؛ اما سایز مناسب شما نباشد، شما می‌توانید در خانه نسبت به گشاد کردن پالتوی خود اقدام کنید. در ادامه با مجله تخصصی بهترین صفحه همراه باشید.

وسیله‌های مورد نیاز برای گشاد کردن پالتو

در صورتی که قصد گشاد کردن پالتوی خود در خانه را دارید، قبل از انجام آن نیاز به وسیله‌های مورد نیاز دارید، این وسیله‌ها شامل، بشکاف مخصوص، سوزن و نخ همرنگ با پالتویی که قصد گشاد کردن آن را دارید، تعدادی سوزن ته گرد، قیچی مناسب و تیز، متر، اتو و مقداری پارچه‌ی همرنگ با پالتوی خود یا در صورت داشتن طرح از پارچه‌های طرح دار استفاده نمایید.

گشاد کردن پالتو

گشاد كردن لباس

گام اول: برش پالتو

اولین گام برای تنگ کردن پالتو در خانه، برش پالتو می‌باشد. لازم است در باتدای کال لباس را بر روی یک سطح صاف همانند میز کار و یا سطح زمین به خوبی و کامل پهن نمایید، در نظر داشته باشید قبل از پهن کردن لباس بر روی سطح صاف آن را پشت و رو کنید تا از برش خوردن کج و ناهمسان جلوگیری نمایید.

به کمک یک متر خیاطی نقطه‌ای توسط صابون مخصوص وسط پالتو به طرف پایین مشخص کرده و علامت بزنید. با دقت از پایین به کمک قیچی مخصوص تا قسمت سرشانه لباس برش دهید، توجه داشته باشید که سرشانه پالتو نباید برش بخورد.

گام دوم: گشاد کردن پالتو

دومین مرحله از گشاد کردن چالتو، شما باید لبه‌های پالتوی خود را به اندازه دقیق 1.5 سانتی متر به سمت داخل لباس تا بزنید. پس اط انجام این کار اتو را به برق بزنید و اجازه دهید تا به دمای مناسب برسد، سپس لبه‌های لباس را که به سمت داخل تا زده‌اید به کمک اتو صاف نمایید تا بافت پارچه از آن بیرون نزند.

گشاد کردن پالتو

گام سوم: اتصال پارچه به پالتو

در این مرحله باید پارچه‌ی انتخابی خود را که که پالتوی شما هماهنگی دارد به لباس خود متصل نمایید، شما می‌توانید این پارچه را از میان لباس‌های قدیمی خود که دیگر استفاده‌ای از آن ندارید، انتخاب و استفاده نمایید. در نظر داشته باشید در صورتی که پالتوی شما دارای آستری می‌باشد، باید برای داخل پالتوی خود نیز پارچه‌ی آستری تهیه نمایید.

گام چهارم: فیکس پارچه

حال زمان آن رسیده تا پارچه‌ی انتخابی خود را بر روی پالتویتان سوار نمایید، در ابتدا به اندازه‌ی دلخواه خود بخش پشتی لباس را که از قبل برش داده‌اید، باز نمایید.

در این مرحله پارچه را در میان برشی که در قسمت پشتی لباس خود ایجاد کرده‌اید، قرار دهید. زمانی که به طور کامل اطمینان حاصل نمودید که پارچه به طور دقیق بر روی درز ایجاد شده قرار گرفته است آن را با سوزن‌های ته گرد بر روی پالتوی خود فیکس نمایید.

برای اطمینان بیشتر از میزان گشادی لباس خود، در این مرحله می‌توانید لباس را بر تن کرده و آن را چک نمایید. در صورتی که لباس هنوز هم اندازه شما نیست، می‌توانید پارچه بیشتری را به آن اضافه نمایید و یا برعکس در صورتی که مانتو برای شما گشاد بود می‌توانید مقداری از پارچه آن را بچینید.

گشاد کردن پالتو

گام پنجم: دوختن لباس

در این مرحله باید به کمک چرخ خیاطی و با وسواس و دقت بالا پارچه را به لباس خود بدوزید، در صورتی که به چرخ خیاطی دسترسی ندارید نگران نباشید شما می‌توانید به کمک سوزن و نخ همرنگ لباس خود، لباس را بدوزید.

دقت داشته باشید که دوختی یکدست و صاف داشته باشید، پس از آن که پارچه را به پالتوی خود دوختید، می‌توانید سوزن‌های ته گرد را از پالتوی خود جدا نمایید. این کار را با دقت انجام دهید تا امکان آسیب به بافت پارچه را کاهش دهید.

گشاد کردن پالتو

گام ششم: جدا کردن اضافه پارچه

در این مرحله لباس خود را بر روی یک سطح صاف قرارداده به صورتی که این دفعه پشت لباس رو باشد، سپس شروع کنید پارچه اضافه را به صورت مرتب برش دهید؛ اما مراقب باشید که قسمت‌هایی را که دوختید قیچی نکنید. برای مرتب دیده شدن جای دوخت و همچنین اطمینان بیشتر حتما از اتو بعد از جدا کردن اضافه پارچه استفاده نمایید.

مرحله پایانی

در صورتی که پالتوی شما دارای دکمه می‌باشد به کمک بشکاف به صورتی که به بافت پارچه آسبی وارد نشود، دکمه‌ها را از پالتو جدا نمایید. پس از جدا کردن دکمه‌های لباس بهتر است که آن‌ها را به لبه‌ی آستین نزدیک‌تر نمایید و سپس با نخ همرنگ با پارچه آن را به پالتو بدوزید. بدین صورت شما می‌توانید سایز آستین پالتوی خود را تغییر دهید.

نحوه گشاد کردن شلوار تنگ در خانه

شلوارهای تنگ یکی دیگر از مسائلی است که ممکن است بیشتر افراد با آن رو به رو شوند و در برخی از شرایط ممکن است به علت تنگ بودن و مناسب نبودن سایز شلوار، از خرید آن و یا پوشیدن آن صرف نظر کنند، راه‌های ساده‌ای برای گشاد کردن شلوار تنگ وجود دارد که به راحتی امکان پذیر می‌باشد، این راه‌های بسیار ساده به صورت زیر می‌باشند.

  • شما می‌توانید شلوار جین خود را پس از شست و شو و در حالت نیمه مرطوب بپوشید و با آن راه بروید تا جایی که شلوار جین شما جا باز کرده و گشاد شود.
  • شلوار جین و یا لی خود را بپوشید و با آن حرکات کششی انجام داده و نرمش کنید.
  • می‌توانید شلوار جین خود را با آب ولرم خیس نموده و قسمت‌های مختلف آن را با دست به اطراف بکشید، در صورت لزوم می‌توانید این کار را چندین بار تکرار نمایید.
  • بر روی شلوار خود اتو با دمای بالا و همراه با بخار بکشید و در حین اتوکشی، قسمت‌های تنگ لباس خود را با دست بکشید تا گشاد شود.
  • پوشیدن مداوم شلوار جین تنگ می‌تواند یک روش خوب جهت گشاد کردن آن محسوب شود.
  • برای گشاد کردن شلوار جین خود، دو برش در کناره‌های کمر ایجاد کرده و تکه‌ای کوچک کش در قسمت برش خورده قرار دهید و با کم نخ و سوزن آن کش ره به شلوار جین متصل نمایید

موارد بالا راه‌های گوناگونی هستند که در گشاد کردن شلوار جین تنگ در خانه به شما کمک می‌کنند.

روش گشاد کردن لباس بافتنی تنگ

حرارت دادن به لباس‌های بافتنی یکی از ترفندهای موثر جهت تغییر سایز لباس‌های بافتنی تنگ می‌باشد. در اولین گام لباس بافتنی خود را که می‌خواهید تغییری در سایز آن ایجاد نمایید به صورت نمناک و مرطوب بر روی بخاری و یا شوفاژ قرار دهید تا گشاد شود. علاوبر آن شما می‌توانید برای شست و شوی لباس خود از آب ولرم استفاده نمایید و سپس آن را آویز نموده و اجازه دهید تا خشک شود، انجام این کار در تغییر سایز لباس و گشاد شدن آن تاثیر بسزایی دارد.

 یکی دیگر از راه‌های گشاد کردن لباس‌های بافتنی، استفاده از آن لباس در خانه و همچنین بر تن داشتن آن در بازه زمانی طولانی مدت می‌باشد؛ اما باید در نظر داشته باشید این راه چروک شدن لباس را در پی دارد .

در انتها

همه‌ی ما در هنگام خرید یک لباس، شلوار و یا حای پالتو در هنگام پرو متوجه شدیم که این لباس گزینه مناسبی برای ما نیست و در آن لباس احساس راحتی نداری و همین امر سبب شده تا از خرید آن لباس صرف نظر کنیم؛ اما شما با راه‌حل‌های ساده و آسان در خانه می‌توانید پالتوی خود یا حتی دیگر لباس‌های خود را در کم‌ترین زمان و حتی بدون نیاز به برش گشاد نمایید. امیداوریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید با نظرهای گرانقدر خود ما را همراهی نمایید.

سوالات متداول

1.وسیله‌های مورد نیاز برای گشاد کردن پالتو در خانه چیست؟

این وسیله‌ها شامل، بشکاف مخصوص، سوزن و نخ همرنگ با پالتویی که قصد گشاد کردن آن را دارید، تعدادی سوزن ته گرد، قیچی مناسب و تیز، متر، اتو و مقداری پارچه‌ی همرنگ با پالتوی خود یا در صورت داشتن طرح از پارچه‌های طرح دار استفاده نمایید.

2. برای گشاد کردن شلوار جین در خانه به جز برش دادن آن چه راهی وجود دارد؟

شما می‌توانید برای گشاد کردن شلوار جین و یا لی خود، شلوار خود را پس از شست و شو و در حالت نیمه مرطوب بپوشید و با آن راه بروید تا جایی که شلوار جین شما جا باز کرده و گشاد شود.

3. روش گشاد کردن بافت‌های تنگ در خانه چیست؟

حرارت دادن به لباس‌های بافتنی یکی از ترفندهای موثر جهت تغییر سایز لباس‌های بافتنی تنگ می‌باشد. در اولین گام لباس بافتنی خود را که می‌خواهید تغییری در سایز آن ایجاد نمایید به صورت نمناک و مرطوب بر روی بخاری و یا شوفاژ قرار دهید تا گشاد شود.

منبع منبع شماره یک منبع شماره دو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.