آشنایی با انواع اکسسوری دخترانه 1401 که دختران شیک پوش استفاده می کنند.

0

بی شک می‌توان گفت یکی از اجزای جداناپذیر از استایل تمامی دختران شیک پوش، اکسسوری می‌باشد که به راحتی می‌تواند جذابیت و شکیل بودن استایل را افزایش دهد. قبل از استایل کردن اکسسوری دخترانه مطابق با سلیقه خود خوب است با تعریف اکسسوری و سپس انواع اکسسوری دخترانه آشنا شوید.

اکسسوری به چه معناست؟

در واقع اکسسوری لغتی انگلیسی و لاتین می‌باشد که به معنی لوازم همراه، تعلقات و تکمیل کننده می‌باشد. به طور کلی اکسسوری می‌تواند شامل هر گونه لاز جانبی باشد؛ اما می‌توان گفت وجود اکسسوری در یک استایل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. در واقع زمانی می‌توان گفت فردی خوش استایل و یا به طور عامیانه خوش تیپ می‌باشد که در کنار لباس‌های شیک و جذاب از اکسسوری مرتبط و مناسب در استایل خود استفاده کرده باشد.

اکسسوری‌ها در واقع تکیمل کننده استایل خانوم و آقا می‌باشد، همین دلیل سبب شده تا در سال‌های اخیر در سراسر نقاط جهان به خصوص در ایران استفاده از اکسسوری توجه افراد بسیار زیادی را به خود جلب کرده باشد. با ما همراه باشید تا به شما جذاب‌ترین و جدیدترین انواع اکسسوری دخترانه را معرفی کنیم.

چگونه انواع اکسسوری دخترانه را استایل کنیم؟

همانطور که به آن اشاره کردیم، اکسسوری انواع مختلفی دارد و برای خانوم و آقا قابل استفاده می‌باشد. به طور کلی به زیورآلاتی همانند: ساعت، انواع گیره، گردنبند، دستبند، کیف و حتی کفش را می‌توان اکسسوری در نظر گرفت که می‌توانند تکیمل کننده استایل هر فرد باشند.

به طور مثال در صورتی که قصد شرکت در یک مهمانی را دارید و قصد دارید برای شرکت در آن لباس مهمانی مناسب بپوشید، برای تکمیل این استایل بهتر است که از ساعت برای تکمیل استایل خود استفاده نکنید، به جای آن شما می‌توانید از دستبندهای ظریف استفاده کنید.

می‌توان گفت اکسسوری‌های ساده و یا به اصطلاح مینیمال بهترین گزینه برای تمامی استایل‌ها هستند، سال 1401 یکی از سال‌هایی می‌باشد که استفاده از سادگی در استایل مورد توجه قرار گرفته است. یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب اکسسوری مناسب برای هر فرد، توجه به چهره و اندام می‌باشد.

انواع اکسسوری دخترانه
آشنایی با انواع اکسسوری دخترانه

توجه به حالت چهره و اندام

توجه به نکات بسیار جزئی و ظریف در زیباتر نشان دادن اکسسوری، در استایلتان به شما کمک بسیار فراوانی می‌کند و می‌تواند استایل شما را جذاب‌تر نشان دهد، این نکات به شرح زیر می‌باشند.

 • اگر از آن دسته از افراد هستید که دارای گردن کوتاه می‌باشند، بهتر است به جای استفاده از گردنبندهای کوتاه از گردنبندهای بلند استفاده نمایید.
 • در صورتی که فرم صورت شما به شکل بیضی و کشیده باشد، گوشواره‌های میخی به جای گوشواره‌های آویز برای شما بهترین گزینه می‌باشد.
 • برای افرادی که کمر پهن دارند استفاده از کمربندهای قطور و بزرگ گزینه مناسبی نیست، به جای آن می‌توانند از کمربندهای باریک و ظریف استفاده نمایند.
 • بهتر است که رنگ اکسسوری با رنگ لباس‌هایی که استفاده می‌کنید، همخانی داشته باشد. توجه داشته باشید در صورتی که از لباس‌های تیره استفاده می‌کنید بهتر است از زیورآلات طلایی و یا اکسسوری‌های مشکی در استایلتان استفاده نمایید.

انتخاب اکسسوری مناسب در استایل با توجه به حالت چهره و اندام می‌تواند عیوب شما را نیز بپوشاند. در ادامه مقاله انواع اکسسوری‌های دخترانه شیک مناسب را به شما معرفی می‌کنیم.

6 مدل اکسسوری دخترانه که باید داشته باشید!

اکسسوری‌ها به استایل ساده می‌تواند روح ببخشد و نگاه‌ها را به استایل شما مجذوب نماید. در این قسمت به بررسی 6 مدل اکسسوری که باید داشته باشید می‌پردازیم.

ساعت مچی

یکی از انواع اکسسوری‌های دخترانه بسیار کاربردی و در عین حال شیک، ساعت مچی می‌باشد. ساعت مچی بدون در نظر گرفتن محدودیت برای تمامی افراد با تنوع بسیار بالا برای افراد سخت سپند نیز بهترین گزینه می‌باشد. امروزه ساعت مچی‌های موجود در بازار به دو دسته آنالوگ و دیجیتالی تقسیم می‌شوند.

در نظر داشته باشدی در هنگام خرید ساعت مچی مناسب، به رنگ همچنین جنس ساعت توجه داشته باشید، در صورتی که استایل شما اسپورت می‌باشد ساعت‌هایی با بند چرمی برای شما گزینه مناسبی هستند، برای استایل‌های رسمی ساعت‌هایی با بند استیل و همچنین ساعت‌های دستبندی برای استایل‌های کژوال گزینه مناسبی هستند. توجه داشته باشید در هنگام استفاده از لباس شب استفاده از ساعت مچی می‌تواند استایل شما را نامناسب جلوه دهد.

انواع اکسسوری دخترانه
ساعت مچی دخترانه جدید

کمربندها

می‌توان گفت کمربندها یکی از مهم‌ترین اکسسوری‌ها در استایل خانوم و آقا می‌باشند. در صورتی که از این اکسسوری به صورت اصولی و صحیح استفاده شود، جذابیت ظاهری هر فرد افزایش می‌یابد. کمربندها دارای جنس، رنگ و پهنا متفاوتی می‌باشند که بر اساس نوع لباس هر فرد قابل خریداری می‌باشد؛ اما به طور کلی پیشنهاد می‌شود کمربند ظریف و باریک را همیشه در کمد خود داشته باشید. به این نکته توجه داشته باشید که کمربندهای پهن برای خانوم‌های لاغر و کمربندهای باریک برای هر نوع فرم بدنی مناسب می‌باشد.

انواع اکسسوری دخترانه
کمربندهای جدید و دخترونه جذاب

عینک

یکی از انواع اکسسوری‌های دخترانه که در زیبایی چهره تاثیر بسزایی دارد، عینک می‌باشد. در هنگام انتخاب عینک باید به فرم و حالت صورت خود توجه داشته باشید و همچنین عینکی را انتخاب نمایید که با فصول هماهنگی داشته باشد و قابل استفاده باشند، بهترین گزینه برای فصل بهار و تابستان عینک‌هایی دارای شیشه‌ی تیره و فریم گربه‌ای می‌باشد و در فصول پاییز و زمستان عینک‌هایی با شیشه‌های رنگی و فریم لس بهترین گزینه می‌باشند.

انواع اکسسوری دخترانه
مدل عینک آفتابی جدید

انگشترها

انگشترها یکی از اکسسوری‌های بسیار پرطرفدار در بین خانوم‌ها و آقایان می‌باشد. این اکسسوری‌ در مدل‌های ظریف و یا درشت طراحی و به فروش می‌رسد. شما می‌توانید مطابق با سلیقه خود از یک انگشتر در انگشت اشاره و یک انگشتر دیگر در انگشت چهارم خود استفاده نمایید. همچنین در کنار آن می‌توانید از دستبند ظریف و مینیمال به رنگ بند ساعت خود برای جلوه بخشیدن بیشتر به استایلتان استفاده کنید.

انواع اکسسوری دخترانه
انگشترهای مینمیال دخترونه

گوشوارها

فرقی نمی‌کند گوشوار شما چه جنسی باشد، برای تکمیل استایل خود از معجزه‌ای به نام گوشواره‌ها که یکی از بهترین انواع اکسسوری دخترانه هستند، قافل نشوید. گشواره‌ها باید علاوبر تناسب با استایل و فرم لباس شما با مدل و همچنین رنگ موهایتان هماهنگی داشته باشد، راهنمای استفاده از گوشواره با توجه به فرم صورت هر فرد به شرح زیر می‌باشد.

صورت کشیده: در این نوع فرم صورت، پهنای صورت کم بوده در نتیجه برای افراد با فرم صورت کشیده گوشواره‌های گرد و دایره‌ای شکل بهترین گزینه می‌باشند.

صورت لوزی: در صورتی که گونه‌های شما از پیشانی و چانه‌هایتان پهن‌تر می‌باشد، فرم صورت شما به صورت لوزی است. گوشواره‌های آویز با قد کوتاه برای شما بهترین گزینه می‌باشد.

صورت قلب: در صورت‌هایی با فرم قلبی پهنای پیشانی نسبت به پهنای فک بوده و همچنین پانه نیز کشیده و تیز می‌باشد. گوشواره‌هایی که در بخش انتهایی خود گرد می‌باشند به متعادل نگه داشتن فرم صورت و استایل کمک می‌کند.

صورت مربعی: در صورتی که پهنای پیشانی و پهنای چانه شما با یکدیگر برابر باشند، فرم صورت شما به صورت مربعی می‌باشد. بگوشواره‌های حلقه‌ای و اشکی بهترین گزینه برای این فرم صورت است.

صورت گرد: در افرادی با صورت گرد، اندازه یک گوش با گوش دیگر برابر با اندازه چانه تا پیشانی می‌باشد، گوشواره‌هایی با آویزهای بلند بهترین گزینه هستند.

صورت بیضی: یکی از بهترین فرم‌های صورت، فرم صورت بیضی می‌باشد، در این فرم صورت تمامی جزئیات آن با یکدیگر برابر بوده. افارد با فرم صورت بیضی می‌توانند از هر نوع گوشواره‌ای نیز استفاده نمایند.

انواع اکسسوری دخترانه
گوشاره های مناسب مهمونی و دخترونه جذاب

گردنبندها

یکی از انواع اکسسوری دخترانه گردنبند است. در هنگام انتخاب گردنبند، توجه به لباس و فرم یقه حائز اهمیت می‌باشد. حتی در صورتی که لباس شما از برند معروف و گرانقیمتی باشد، اگر اکسسوری مناسب با استایل خود را نداشه باشید عدم تعادل میان اکسسوری و لباستان به هم می‌خورد. در هنگام انتخاب گردنبند باید مطمئن شوید که طول گردنبند کوتاه‌تر و یا بلندتر از خط یقه شما باشد و در استایل شما گم نشود.

 • برای لباس‌هایی با یقه هفت، گردنبند و یا سینه ریز هایی که زنجیر کوتاه دارند گزینه خوبی می‌باشند.
 • در صورتی که یقه لباس شما به صورت گرد می‌باشد، گردنبدهایی با زنجیر متوسط و یا بلند گزینه بهتری هستند.
 • در استایل‌های لباس‌هایی با یقه دراپه چین دار و یا مدل دار بهتر است گردنبندی را برای استایل خود انتخاب نکنید.
انواع اکسسوری دخترانه
مدل گردنبند جدید و لاکچری

نکات مهم در هنگام خرید انواع اکسسوری دخترانه

در هنگام خرید انواع اکسسوری‌ها توجه به نکات بسیرا ظریف تاثیر ویژه‌ای در استایل شما خواهد گذاشت، این نکات به شرح زیر می‌باشند.

 • در هنگام استفاده از اکسسوری نباید بیش از 3 و یا 4 اکسسوری را همزمان با یکدیگر استفاده نمایید.
 • انگشترهای بزرگ مناسب برای تمامی دست‌ها نمی‌باشد، پس بهتر است استفاده از انگشترهای ظریف و مینمیال در الویت باشد.
 • این دیدگاه غلط است که کیف و کفش حتما باید یک رنگ باشند.
 • در صورتی که لباس شما یقه بزرگی دارد، آن را زیر شال و یا روسری خود پنهان نکنید.
 • در صورتی که برای استایل خود از رنگ‌های پاستیلی و روشن استفاده می‌کنید به سراغ کفش تیره و مشکی نروید.
 • در صورتی که قصد دارید از دستکش در استایل خود استفاده نمایید حتما رنگ دستکش را متناسب با لباس اصلی خود انتخاب نمایید.
 • به یاد داشته باشید که اکسسوری‌های ساده را فقط با لباس‌های تک رنگ و ساده استفاده نمایید.
 • اکسسوری‌های ظریف و ساده انتخاب بسیار مناسبی برای لباس‌های طرح دار می‌باشند.

علاوبر موارد بالا در هنگام خرید اکسسوری باید به قد خود نیز توجه داشته باشید، به عنوان مثال خانوم‌هایی با جثه کوچک برای بهتر شدن استایلشان از کیف دستی بزرگ استفاده نمایند.

کلام پایانی

همانطور که گفته شد اکسسوری مناسب تکمیل کننده استایل خانوم‌ها و آقایان می‌باشد، این در حالی است که اکسسوری به تنهایی ممکن است کاربردی نداشته باشد. زمانی که اکسسوری در کنار لباس اصلی و به صورت اصولی استفاده شود می‌تواند به استایل فرد جلوه ببخشد.مجله بهترین صفحه همواره به دنبال معرفی برترین استایل و نکات در جهت زیبایی و سلامتی شما می‌باشد.

سوالات متداول

1. چگونه اکسسوری‌های دخترانه را استایل کنیم؟

اولین نکته بسیار مهم و اساسی در استایل کردن اکسسوری توجه به فرم صورت و بدنی می‌باشد که به شما کمک فراوانی می‌کند.

2. گوشواره مناسب برای فرم صورت مربعی چیست؟

در صورتی که پهنای پیشانی و پهنای چانه شما با یکدیگر برابر باشند، فرم صورت شما به صورت مربعی می‌باشد. بگوشواره‌های حلقه‌ای و اشکی بهترین گزینه برای این فرم صورت است.

3. نکته بسیار مهم در هنگام استفاده از انگشتر برای جذابتر نشان دادن دست چیست؟

شما می‌توانید مطابق با سلیقه خود از یک انگشتر در انگشت اشاره و یک انگشتر دیگر در انگشت چهارم خود استفاده نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.