5 نکته طلایی در هنگام خرید شلوار جین مردانه باکیفیت که نمی‌دانستید!

0

بررسی انواع شلوار جین مردانه

یکی از لباس‌های ضروری و پر کاربرد در کمد لباسی هر آقا، شلوار جین می‌باشد. شلوارهای جین می‌توانند استایلی کلاسیک و همچنین استایلی مدرن را برای فرد به ارمغان آورند. با توجه به میزان تنوع بسیار بالا در دنیای مد و پوشاک، شلوار جین به خوبی توانسته است محبوبیت خود را در بین افراد حفظ نماید. با توجه به محدودیت تنوع در مدل جین مردانه شناخت هر یک از مدل‌ها تاثیر ویژه‌ای در هنگام خرید و ست کردن با پالتوی مردانه و انواع لباس‌های دیگر دارد. در ادامه با مجله صفحه برتر همراه باشید تا به بررسی شلوار جین مردانه بپردازیم.

شلوار جین مردانه مدل اسکینی(Skinny Jeans)

شوار جین مردانه مدل اسکینی به دلیل نحوه دوخت و برش خاص خود، حالت چسبان و فیتی بر روی پاهای آقایان دارند و برای تمامی آقایان با هر قد و سایز گزینه‌ای می‌باشند. در هنگام انتخاب بهترین شلوار جین مردانه باید توجه داشته باشید که شلوار جینی مناسب است که بر روی پا چسبان نباشد و احساس راحتی را به فرد منتقل نماید، توجه به این نکته به شما کمک می‌کند تا شلوار و همچنین استایل شما بهتر دیده شود و همچنین در هنگام استفاده از شلوار جین خود، احساس فشار و ناراحتی را تجربه نکنید.

شلوار جین مردانه
شلوار جین مردانه مدل اسکینی(Skinny Jeans)

شلوار جین مردانه مدل راسته(Straight Leg Jeans)

شلوار جین مردانه راسته که به عنوان شلوار جین استایل کلاسیک و سنتی شناخته شده است، معمولا از قسمت ران تا مچ پا به یک اندازه بوده و برش یکسانی دارد به طوری که کاملا صاف و یکدست بر روی پا قرار می‌گیرند. ست کردن شلوار جین راسته با تیشرت و پیراهن‌های اسپورت به شما کمک می‌کند تا استایلی کژوال و مناسب روزمره داشته باشید.

شلوار جین مردانه
شلوار جین مردانه مدل راسته(Straight Leg Jeans)

شوار جین مردانه مدل مخروطی(Tapered Jeans)

همانطور که از نام این گونه شلوار جین مشخص است، حالتی مخروطی داشته و همچنین از نظر شکل و ظاهر، بین شلوار جین با پاچه‌های تنگ و راسته قرار دارد. در شلوار جین مخروطی قسمت ران شلوار، حالتی مخروطی شکل دارد؛ اما قسمت پاچه شلوار به ساق پا و مچ نمی‌چسبد همچنین حالت مستقیم و راسته دارد. در حالت کلی این نوع شلوار نسبت به شلوار جین با پاچه تنگ راحت‌تر بوده و نسبت به شلوار جین راسته مناسب‌تر و فیت‌تر می‌باشد.

شلوار جین مردانه
شوار جین مردانه مدل مخروطی(Tapered Jeans)

انواع شلوار جین مردانه از نظر رنگ و پارچه

با توجه به میزان محبوبیت افراد به شلوار جین، شلوار جین‌هایی متنوع از نظر رنگ و پارچه به بازار عرضه گردیده است. شناخت انواع شلوار جین از نظر پارچه و رنگ در کنار تنوع مدل می‌تواند خریدی راحت و متناسب با استایل شما را برایتان به ارمغان آورد.

شلوار جین سنگ شور

یکی از اجزای اصلی کمد هر آقا، شلوار جین سنگ شور می‌باشد. این نوع شلوار جین ظاهری کم رنگ داشته در واقع سنگ شور کردن پارچه جین سبب تغییر رنگ اصلی جین می‌شود و ظاهری جذاب‌تر و متقاوت‌تری را برای شاوار جین به ارمغان می‌آورد. امروزه شلوار جین سنگ شور پرطرفدار توسط مواد شیمیایی خاص و همچنین ابزار مخصوص سنگ شور می‌شود.

شلوار جین مردانه
شلوار جین سنگ شور

شلوار جین مومی(Waxed jeans)

همانطور که از نام این نوع شلوار جین پیدا است، با موم زنبور عسل و همچنین لعاب موم پوشش داده می‌شود. در طی این فرآیند شلوار جین حالتی مشکی و براق به خود می‌گیرد و در نهایت شلوار جین ساده به ظاهری لوکس و چرمی پیدا می‌کند. شلوار جین مومی جایگزنی مناسب به جای شلوار جین چرم می‌باشد که می‌تواند استایل شما را متفاوت‌تر و خاص‌تر نشان دهد.

شلوار جین خام

شلوار جین خام در سرتاسر دنیا در دسته شلوارهای کلاسیک قرار دارد. این مدل شلوار جین مردانه دارای رنگ سنگین و تیره بوده همچنین نسبت به سایر مدل‌های دیگر شلوار جین دارای پارچه‌ی مستحکم‌تری می‌باشد. شلوار جین خام تا به امروز به شیوه‌ای شبیه به اوایل دهه 1800 در کارگاه‌های سنتی تولید و عرضه می‌گردد. همین امر سبب شده تا این نوع شلوار جین همچنان از کیفیت بالایی برخوردار باشد و به عنوان یک محصول منحصر به فرد به بازار عرضه گردد.

جین خشک لبه دار

یکی از منحصر به فردترین مدل‌های شلوار جین مردانه، شلوار جین خشک لبه دار می‌باشد. لبه‌های این نوع جین‌ها محکم‌تر، سنگین‌تر و تیره‌تر از جین‎‌‌های معمولی موجود در بازار می‌باشند. لبه‌های این نوع جین به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مانع از ریش ریش شدن پارچه در هنگام تولید می‌شوند. پارچه‌ی شلوار جین خشک لبه دار با دستگاه‌های بافندگی مخصوص بافته می‌شوند، همچنین این شلوارهای خشک لبه دار نسبت به شلوارهای سنگ شور از استحمام بسیار بالاتری برخوردار می‌باشد.

شلوار جین مردانه
جین خشک لبه دار

5 نکته طلایی در هنگام خرید شلوار جین مردانه

در صورتی که شما یکی از افرادی هستید که دوست ندارید هزینه‌ی زیادی را بابت خرید شلوار جین برند دهید، می‌توانید موارد دیگری را ملاک خرید خود قرار دهید.

دقت به اندازه شلوار نه سایز آن

یکی از موارد بسیار مهم در هنگام خرید شلوار جین مردانه باید به آن توجه داشته باشید، توجه به اندازه شلوار بوده و فقط صرفا لیبل سایز را ملاک قرار ندهید، سعی کنید حتما قبل از خرید شلوار آن را پرو کنید. زمانی که شلوار جین را می‌پوشید دقت داشته باشید که سایز آن مناسب باشد. به طور مثال ممکن است شلوار جینی از یک مدل سایز 10 برای شما مناسب باشد و در مدل دیگر سایز 14 گزینه مناسب‌تری برای شما باشد.

دوخت شلوار جین

در هنگام خرید شلوار جین، حواستان به دوخت لبه پایین، درزهای کناری و دور جیب‌های کار داشته باشید. در صورتی که نمی‌خواهید شلوار جین شما به مرور شل نشود، باید به دنبال دوختی محکم و بدون پارگی(زاپ) باشید. بهترین دوخت برای شلوار جین باکیفیت، دوخت در دو ردیف یا به صورت زنجیره‌ای می‌باشد. در صورتی که یک ردیف دوخت شلوار جین باید با نخی محکم و بادوام دوخته شده باشد. اگر از مقاومت شلوار جین مد نظر خود اطمینان ندارید، درزهای آن را کمی بکشید در صورتی که صدای در رفتگی دوخت راشنیدید و یا به وضوح دیدید، شلوار جین انتخابی شما بی‌کیفیت می‌باشد.

حالت کشی شلوار جین

یکی از انتخاب‌های خوب برای نشان دادن اندامی متعادل و متناسب، استفاده از جین کشی می‌باشد. این نوع شلوارهای جین نسبت به جین‌های دیگر که چندان کشی نمی‌باشند، گزینه مناسبی می‌باشد و از راحتی متناسبی برخوردار است. نکته قابل توجه در هنگام خرید شلوارهای کشی، اندازه مشخص حالت کشانی آن می‌باشد.

شلوار جین مردانه
حالت کشی شلوار جین

توجه به فاق شلوار جین

توجه به فاق شلوار جین انتخابی خود، یکی از نکات بسیار مهم در هنگام خرید شلوار جین مناسب می‌باشد. شلوارهایی با فاق بلند و فاق کوتاه هر دو گزینه‌ی مناسبی برای آقایان می‌باشند. استفاده از شلوارهای فاق کوتاه جهت استفاده روزانه مناسب نمی‌باشد، پیشنهاد می‌شود از شلوار های فاق کوتاه برای چند ساعت کوتاه استفاده کنید.

قد مناسب شلوار انتخابی

یکی از موارد بشیسار مهم که باید به آن توجه داشته باشید، قد شلوار انتخابی می‌باشد. در صورتی که شلوار انتخابی شما راسته باشد، باید اندازه آن تا روی کفش باشد؛ اما اگر شلوار انتخابی شما جذب است قد آن باید تا مچ پایتان باشد تا به راحتی بتوانید شلوار مد نظر خود را با کتانی‌های مختلف ست نمایید.

شلوار جین مردانه
نکات اساسی در هنگام خرید شلوار جین مردانه

نکات اساسی در هنگام خرید شلوار جین مردانه

علاوبر نکات فوق توجه به نکات بسیار کوچک و جزئی به شما کمک می‌کند تا خریدی مطمئن‌تر را تجربه نمایید و بتوانید به راحتی استایل مد نظر خود را بسازید.

  • در شلوارهای جین مردانه کمر شلوار باید بین 3 الی 5 سانتی متر زیر ناف قرار گیرد.
  • شلوار جین انتخابی باید به گونه‌ای انتخاب شود تا کاملا صاف و بدون چین بر روی پا قرار گیرد.
  • هرگز شلواری که برایتان تنگ و یا گشاد می‌باشد را خریداری نکنید.

کلام آخر

شلوار جین یکی از مهم‌ترین آیتم‌ها در داشتن استایلی منحصر به فرد می‌باشد، شلوارهای جین بهترین گزینه برای تمامی موقعیت‌ها اعم از دوستانه، دورهمی، مهمانی و … می‌باشد. شناخت نکات بسیار مهم در هنگام خرید شلوار جین به شما کمک می‌کند تا در این مقاله سعی کردیم تا نکات بسیار مهم در هنگام خرید شلوار جین مردانه را به طور کامل توضیح دهیم.

سوالات متداول

1. شلوار جین مومی به چه صورت می‌باشد؟

همانطور که از نام این نوع شلوار جین پیدا است، با موم زنبور عسل و همچنین لعاب موم پوشش داده می‌شود. در طی این فرآیند شلوار جین حالتی مشکی و براق به خود می‌گیرد و در نهایت شلوار جین ساده به ظاهری لوکس و چرمی پیدا می‌کند.

2. انواع شلواز جین مردانه به چه صورت است؟

شلوار جین مخروطی، اسکینی و راسته مدل‌هایی از سلوار جین مردانه می‌باشند.

3. در هنگام خرید شلوار جین مردانه به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم؟

توجه به فاق شلوار، اندازه دقیق شلوار و همچنین اندازه قد شلوار انتخابی از نکاتی هستند که باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.