آموزش جامع ست کردن لباس‌های رنگ سبز + 9 رنگ پیشنهادی

آموزش روش‌های اصولی برای ست کردن لباس‌های سبز و معرفی رنگ‌های مناسب

0

با شروع فصل بهار و پیش رو داشتن تابستانی گرم، ست کردن لباس‌های رنگ سبز یکی از دغدغه‌های اصلی هر فرد خوش پوش خواهد بود. چرا که اغلب افراد، حداقل یک لباس سبز در میان لباس‌های تابستانه و بهاره خود دارند.

سبز همچنین با معانی رشد، هماهنگی و باروری همراه است و به کاهش اضطراب و افسردگی کمک می‌کند. همچنین حس امید، سلامتی و ماجراجویی و هماهنگی را به ارمغان می‌آورد.

رنگ‌های استفاده شده در استایل شخص، می‌تواند نشان دهنده میزان اعتماد به نفس، موفقیت و ثروت فرد باشد و به همین دلیل مهم است که در انتخاب آن‌ها کمال دقت را به خرج دهید.

در ادامه تمامی نکات لازم برای ست کردن لباس‌های رنگ سبز را متذکر و در نهایت، هماهنگ ترین رنگ‌ها را معرفی می‌کنیم.

ست کردن لباس‌های رنگ سبز

چگونه لباس سبز رنگ بپوشیم؟

طیف‌های متفاوتی از رنگ سبز در کمد‌ها و فروشگاه‌ها دیده می‌شود؛ از سبز روشن و لیمویی گرفته تا سبز‌های تیره زمردی که بهتر است به نسبت رنگ پوست شما انتخاب شوند.

• مانند هر رنگ دیگری، ست کردن لباس‌های سبز با رنگ‌های خنثی بهترین ترکیب را می‌سازد. بنابراین با مشکی، آبی سرمه ای، سفید، خاکستری یا شتری، استایلی ایمن و پیچیده داشته باشید.

• سر تا پا سبز نپوشید مگر آنکه از تطابق طیف‌ها اطمینان داشته باشید. در ادامه مطلب بیشتر به این مورد می‌پردازیم.
• به عنوان یک رنگ برجسته و به عنوان یک قطعه قهرمان مانند کت، کفش، پیراهن، دامن یا شلوار استفاده کنید و توجه را به قسمت سبز استایل خود جلب کنید.
• بر خلاف نکته قبل می‌توانید با لوازم جانبی و اکسسوری شروع کنید و حتی با افزودن جزئیات سبز استایلی زیبا داشته باشید. روسری، کیف، کفش، کمربند، گردنبند درشت یا سرآستین را امتحان کنید.
• مجبور نیستید رنگ های ساده بپوشید. به دنبال طرح‌ها یا الگو‌های خاص باشید و آنان را با رنگ‌های ساده ست کنید.
• بدانید کدام سایه سبز با رنگ پوست شما بهترین عملکرد را دارد.
• رنگ پوست‌های سرد (تناژهای پوستی که بیشتر صورتی به نظر می‌رسند): رنگ سبز بر پایه آبی را انتخاب کنید.
• رنگ پوست گرم (تناژهای پوستی که طلایی تر به نظر می‌رسند): رنگ‌های سبز بر پایه زرد را انتخاب کنید.

مناسب‌ترین تناژ را برای ست کردن رنگ سبز انتخاب کنید

رنگ سبز از دو رنگ آبی (سرد) و زرد (گرم) تشکیل می‌شود. برای اینکه لباس شما بهترین هماهنگی را با رنگ پوست شما داشته باشد بهتر است طیفی را انتخاب کنید که به تناژ پوستی شما نزدیک ترین باشد.

اگر تناژ پوستی شما به گرمی مایل است، می‌توانید از این گزینه‌ها بهترین بهره را ببرید:

ست کردن لباس‌های رنگ سبز
رنگ سبز شارتوز
ست کردن لباس‌های رنگ سبز
رنگ سبز شبدری
  1. سبز زیتونی
  2. سبز شارتوز (با تناژ زرد بالا)
  3. سبز لیمویی
  4. سبز شبدری

طبق یک قاعده اصلی، افرادی با تناژ پوستی گرم، باید از رنگ‌هایی با تناژ گرم استفاده کنند تا هماهنگی لازم را ایجاد کنند. هرچه میزان زردی یک لباس سبز بیشتر باشد، آن لباس مناسب تر است.

ست کردن لباس‌های رنگ سبز

اگر تناژ پوستی شما به سردی مایل است، گزینه ‌های پیش رو بهترین انتخاب‌ها هستند:

ست کردن لباس‌های رنگ سبز
سبز مغز پسته‌ای
ست کردن لباس‌های رنگ سبز
سبز سرخسی
  1. سبز سرخسی
  2. سبز مغز پسته‌ای
  3. سبز نعنایی
  4. سبز ریحونی

برای بالا بردن سردی رنگ سبز، کافیست که طیف رنگی را به رنگ آبی نزدیک کنیم تا هماهنگ ترین رنگ‌ را داشته باشیم.

9 رنگ برتر برای ست کردن لباس‌های رنگ سبز

1. سفید

با ابتدایی ترین ترکیب رنگ‌ها شروع کنید، ترکیب هر لباس رنگارنگ با رنگ سفید همیشه یک راه حل است. مطمئناً خنثی بودن رنگ سفید، باعث جلوه لباس‌های رنگ سبز می‌شود و به آن اجازه می‌دهد تا به بخش کانونی هر استایل تبدیل شود حتی اگر از ملایم ترین طیف‌های رنگ سبز باشد.
در حالی که هر سایه سبز به خوبی با رنگ سفید هماهنگ می‌شود، رنگ‌های روشن تر مانند سبز لیمویی زیباترین ظاهر را ایجاد می‌کند.

مطلب پیشنهادی: همه چیز در مورد ست کردن رنگ سفید در استایل شما

ست کردن لباس‌های رنگ سبز

2.طیف‌های روشن از قهوه‌ای و کرمی

رنگ‌های سبز و قهوه‌ای به طور طبیعی به خوبی با یکدیگر جفت می‌شوند. برای سایه‌های سبز سردتر، قهوه‌ای روشن‌تر و کم‌رنگ‌تر بهترین انتخاب است.
اگر در کمدتان یک شلوار خاکی یا شلواری با رنگ مشابه دارید، می‌توانید آن‌ها را با تاپ یا تیشرت سبز پسته‌ای بپوشید.

3. طیف‌های تیره از قهوه‌ای

اگر استایل و طیف پیشنهاد قبل را پسندیدید اما نیازمند جلوه بیشتری هستید، به راحتی با افزایش تضاد یا تیره تر کردن طیف رنگی انتخابی به جلوه مورد نظر برسید.

قهوه‌ای تیره و سبز یکی از ترکیب‌های برنده برای استایل شماست اما برای فصل گرم پیشنهاد نمی‌شود و بهتر است برای پاییز یا زمستان امتحان شود.

ست کردن لباس‌های رنگ سبز

4. آبی

آبی یکی از رنگ‌هایی است که برای استایل کردن لباس‌های رنگ سبز همواره مناسب است. طبق تئوری رنگ‌ها و همانطور که پیشتر گفته شد، رنگ سبز، از ترکیب آبی و زرد تشکیل می‌شود بنابراین اغلب طیف‌های آبی با سبز هماهنگی دارند.

جین‌های آبی، کت‌های سورمه‌ای و یا هر انتخاب دیگری می‌تواند برگ برنده شما برای استایل کردن لباس‌های رنگ سبز باشد.

برای استایل‌های بهاری از طیف‌های روشن سبز و آبی و برای استایل‌های تابستانه از طیف‌های پر جلوه و پر نقش و نگار آبی و سبز استفاده کنید. پاییز و زمستان بهترین زمان برای لباس‌هایی با رنگ‌های تیره و خنثی از آبی و سبز است.

مطلب پیشنهادی: راهنمای جامع ست کردن لباس آبی با سایر رنگ‌ها

ست کردن لباس‌های رنگ سبز

5. زرد خردلی

اگر به صورت رندوم و تصادفی طیف‌های متنوع از زرد و سبز را کنار هم قرار دهید ممکن است نتیجه‌های متفاوتی دریافت کنید که برخی اوقات دلنشین نیستند. برای ست کردن لباس‌های رنگ سبز با طیف سلطنتی، مانند سبز زمردی، بهتر است که از رنگ‌های شکیل مانند زرد خردلی استفاده شود تا سازگاری اجزای استایل شما بالا برود.

چه در استایل‌های اسپرت و چه در استایل‌های لوکس و فانتزی، این ترکیب رنگ بهترین انتخاب است.

ست کردن لباس‌های رنگ سبز

6.بنفش

از نظر بصری، بنفش و سبز کاملا با یکدیگر در تضاد هستند که این موضوع منجر به یک ترکیب رنگی هماهنگ و دلنشین می‌شود. با استفاده از این ترکیب و قرار دادن بنفش در کنار لباس‌های رنگ سبز در هر سبک استایلی می‌توانید بدرخشید.

ست کردن لباس‌های رنگ سبز

7.صورتی

یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای ترکیب کردن با لباس‌های رنگ سبز، صورتی است. طیف‌های ملایم مانند صورتی پاستلی به طرز لذت بخشی سبز تیره جنگلی را خنثی می‌کند و در نتیجه استایلی خیره کننده به وجود می‌آورد.

به راحتی می‌توانید با قرار دادن یک ژاکت سبز روی یک تاپ صورتی پاستلی یا برعکس، این ست رنگی محشر را امتحان کنید.

ست کردن لباس‌های رنگ سبز

8.چند طیف متفاوت از سبز

قطعا همه طیف‌های سبز با یکدیگر هماهنگی ندارند اما اگر بتوانید 2 یا 3 طیف مختلف اما هماهنگ را در کنار یکدیگر قرار دهید می‌توانید یک استایل مونوکروم (تک رنگ) و جذاب بسازید.

در نظر داشته باشید که حداکثر از 3 طیف متفاوت در استایل خود استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است استایل شما شلخته و ناهماهنگ به نظر آید.

ست کردن لباس‌های رنگ سبز

9. رنگ‌های خنثی

همیشه به خاطر داشته باشید، اگر برای ست کردن لباس‌های رنگ سبز خود ایده‌ای نداشتید، کافیست که از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. طیف‌های خنثی هرگز شما را ناامید نکرده و همواره استایلی متناسب و همه پسند را برای شما فراهم می‌کنند.

مشکی، خاکستری، کرم و سبز‌های بسیار ملایم و متمایل به کرم بهترین انتخاب هستند.

ست کردن لباس‌های رنگ سبز

سخن پایانی

رنگ سبز یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها در همه فصول و برای همه سنین است و شما را سر زنده و شاداب نمایان می‌کند. این رنگ از ترکیب رنگ‌های آبی و زرد تشکیل شده و طیف بسیار گسترده ای را تشکیل می‌دهد.

با توجه به تناژ رنگی پوست شما و نکات ذکر شده در بالا می‌توانید بهترین طیف را برای کمد لباسی خود انتخاب کنید.

برگرفته از: preview

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.